czy

modro_2

mmmmm

w raju

modro_444

test2

test

Odbicia. Nowa odsłona warsztatów graficznych dla dorosłych

Odbicia. Nowa odsłona warsztatów graficznych dla dorosłych
Wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pracy z grafiką zapraszamy na nową serię warsztatów.

W jesiennej odsłonie uczestnicy i uczestniczki warsztatów technikę produkcji papieru graficznego oraz proces tworzenia druku wypukłego na bazie dostępnych w domu materiałów. Tematem warsztatów będzie również tradycyjna technika przenoszenia grafiki na drewno (przedruk anastatyczny) oraz nauka pracy z rysunkiem w lustrzanym odbiciu.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z grafiką.

Warsztaty poprowadzi Justyna Mazur – litograf i rysownik. Mieszka i pracuje w Krakowie. Współtworzy Duet artystyczny z Justyną Sławik.

Program warsztatów:
Papier i kolor, 22 października, godz. 18:00 – 20:00
Grafika od podszewki, czyli rozłożenie papieru graficznego na czynniki pierwsze połączone z samodzielną próbą czerpania oraz barwienia papieru. Testowanie na temacie grafiki techniki kaszerowania oraz działania z podgrzewaną kazeiną.

Druk wypukły, 19 listopada, godz. 18:00 – 20:00
Ćwiczenia z niestandardowymi materiałami graficznymi dającymi efekt druku wypukłego. Budowanie kompozycji poprzez różnice wysokości uzyskiwaną przy pomocy różnych materii. Tworzenie unikatowej grafiki w jednym egzemplarzu.

Przedruk na drewnie, 17 grudnia, godz. 18:00 – 20:00
Technika anastatyczna opisana została już ponad dwieście lat temu. Wynalezienie kserokopiarki pozwala na jej nowe zastosowanie. Ćwiczenia pozwalające przenieść odbitkę ksero na drewniane podłoże.

Rysunek a grafika, 14 stycznia, godz. 18:00 – 20:00
Rysunek jako niezbędny element pracy graficznej. Ćwiczenia i metody dla tych, którzy uważają, że nie potrafią rysować. Sposoby mierzenia, kalkowania i przenoszenia szkiców w lustrzanym odbiciu. Tworzenie wielkoformatowej pracy.

Informacja praktyczne:
Karnet (4 warsztaty) – 100 zł
Pojedynczy warsztat - 30 złMiejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
Informacje i rezerwacje: grajewska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1644766999132810/

Archiwum